З України вийшли вже 24 судна з агропродукцією. Вони вивезли понад 600 тисяч тонн збіжжя
У межах «зернової угоди» з українських портів відправилися вже 24 судна із понад 600 тисячами тонн продукції на борту. 17 серпня ще три судна з українським продовольством вирушили із портів «Чорноморськ» та «Одеса».
Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.
Вранці 17 серпня із портів «Чорноморськ» та «Одеса» вирушили 3 судна з українським продовольством: PETREL S з Чорноморська, а також SARA та EFE з Одеського порту. На їхніх бортах — понад 33 тисячі тонн агропродукції.
Окрім того, 16 серпня з розблокованих портів вийшов найбільший караван з 5 суден, на борту яких вивезли майже 110 тисяч тонн продукції. Натомість у портах очікується захід такого ж за розмірами каравану під завантаження понад 70 тисячами тонн продовольства.
Що за «зернова угода»?
Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей.
Угода передбачає розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною. У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з і до України.
Перше судно з українським зерном після 24 лютого вийшло з Одеського порту 1 серпня.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що за неповних два тижні з портів України вдалося експортувати обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць.
Зеленський підкреслив, що експорт зерна забезпечує робочі місця для наших людей та приносить гроші, необхідні для нашої посівної наступного року та доходів нашого державного бюджету.
- Поділитися: