Життя

«З великим болем і захопленням я заявляю про свою солідарність»: Лозниця в Каннах підтримав Сенцова

18 травня, 2018 22:05
Життя/«З великим болем і захопленням я заявляю про свою солідарність»: Лозниця в Каннах підтримав Сенцова
Зберегти
Вигляд
Український режисер Сергій Лозниця, який отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі, під час отримання нагороди висловив підтримку українському політв’язню, режисеру Олегу Сенцову.

Український режисер Сергій Лозниця, який отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі, під час отримання нагороди висловив підтримку українському політв’язню, режисеру Олегу Сенцову.

Промову Лозниці опублікували його колеги. 

«З величезним болем і з величезним захопленням я заявляю про свою солідарність з Олегом Сенцовим, з усіма режисерами в різних частинах світу, які борються за свободу, за честь і, в кінцевому підсумку, за людяність. Як би не старалися жорстокі та деспотичні режими переслідувати нас, затикати нам рота і змушувати нас підкорятися їхнім правилам, мистецтво кіно залишиться вільним. Режисери продовжать ламати канони і виходити за рамки — в пошуках знання та правди. Рік за роком Каннський фестиваль доводить це», — сказав він. 

Нагадаємо, фільм «Донбас» Лозниці отримав у Каннах премію за кращу режисуру.

Незаконно засуджений до 20 років ув'язнення в Росії Олег Сенцов голодує 5-й день. 14 травня він оголосив голодування з вимогою звільнити полтв'язнів Кремля, утримуваних в РФ та анексованому Криму. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з них наразі на території Росії. 58 з 64 них затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини