З 2008 року понад 80 тисяч людей загинуло та 1,7 мільйона отримали травми, ймовірно, через медичні імплантати. Про це свідчать дані з відкритих баз США, йдеться у розслідуванні Implant Files міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів та 59 ЗМІ-партнерів.

Журналісти наголошують, що тільки США збирають докладні дані про інциденти, пов’язані з імплататами. Зокрема, дані американських містять понад 500 звітів про смерті людей з хребтовим стимулятором, щодо яких важко визначити, чи смерть була пов'язана з встановленням стимулятора чи імплантата.

Натомість у Європі такої інформації немає у зв’язку з відсутністю систематичного контролю. Так через відсутність належного відстеження інцидентів та непрозорість збору і приватизацію даних, в Європі належним чином фіксується лише мала частина реального збитку, зазначають журналісти.

У розслідуванні журналісти розповіли, що медичні засоби з легкістю отримують сертифікат відповідності європейським стандартам, що дозволяє продавати їх по всій Європі, практично без контролю.

У розслідуванні також йдеться про неспроможність європейського законодавства у сфері імплантатів.

Ранішев Медичному інституті святого Джуда нагадали про небезпеку деяких серцевих імплантатів через дочасне виснаження їх батареї. Через цю несправність в Європі у 2016 році зафіксували два випадки смерті.

Поділитись: