УКРАЇНА

За 2 роки уряд профінансував лише 1% проектів, пов'язаних з переселенцями

27 березня, 2018 11:40
УКРАЇНА/За 2 роки уряд профінансував лише 1% проектів, пов'язаних з переселенцями
Зберегти
Вигляд
Міністерство у справах тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб з 2016 року залучило у проекти, пов'язані з переселенцями та прифронтовими районами близько 3 мільярдів гривень. При цьому, держава профінансувала лише 1% від даної суми.

Міністерство у справах тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) з 2016 року залучило у проекти, пов'язані з переселенцями та прифронтовими районами близько 3 мільярдів гривень. Держава профінансувала лише 1% від даної суми.

Про це повідомив очільник МінТОТ Вадим Черниш в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Більшість проектів реалізували в 5 регіонах, де проживають найбільше внутрішніх переселенців, або є громади, які потерпають від військового конфлікту. Проте є й проекти загальнодержавного масштабу.

«Я переконаний: якби міжнародні партнери не долучились до реалізації даних проектів, їх би взагалі не реалізували в Україні», — підкреслив Черниш.

Серед найбільших донорів — американська урядова організація USAID, яка нині реалізовує 2 масштабних проекти загальною вартістю 87 мільйонів доларів.

Міністр додав, що минулого року МінТОТ організував доставку гуманітарної допомоги від Швейцарії, Білорусі, Литви на суму 2 мільйони доларів.

Сам же уряд виділив на реалізацію проектів на потреби внутрішньо переміщених осіб лише 17 мільйонів гривень, що не перевищує 1% від загальної вартості реалізованих проектів.

Нагадаємо, що раніше Японія виділила 3,6 млн грн на потреби переселенців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимчасово переміщений театр: як живуть і працюють луганські театрали-переселенці

В лютому у Києві відкрилась виставка про життя переселенців.

Пов`язані новини