Життя / Здоров'я

За 4 роки в Україні вдвічі скоротилася кількість випускників медколеджів — Богомолець

Ольга Богомолець
Життя/Здоров'я/За 4 роки в Україні вдвічі скоротилася кількість випускників медколеджів — Богомолець
Зберегти
Вигляд
За останні чотири роки в Україні вдвічі скоротилася кількість випускників медичних коледжів та училищ — майбутніх молодших медпрацівників. Про це повідомила голова Комітету Верхвоної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

За її словами, у четвер 22 листопада відбулась екстренна нарада Комітету з питань охорони здоров'я, на якій були присутні керівники медичних коледжів та училищ з усієї країни.

«Ситуацію з підготовкою медсестер, акушерок, фельдшерів та інших спеціалістів вони називають катастрофічною. Так, у порівнянні з набором 2014/2015 року у медичних коледжах практично вдвічі скоротилася кількість студентів: бюджетників — з 8406 до 4141, контрактників — з 9006 до 5117 осіб», — повідомила Богомолець.

Богомолець заявляє, що однією з причин такої ситуації є системні недопрацюваня та помилки урпяду щодо підготовки молодших медичних спеціалістів в Україні.

Другою причиною такої ситуації, за словами Богомолець, є підвищення вартості навчання для контрактників у медичних коледжах та училищах.

Варто зазначити, що Богомолець неодноразво раніше критикувала дії МОЗ. Комунікація між профільним комітетом та керівництвом МОЗ не складалася ще з часу, коли крісло міністра займав Олександр Квіташвілі.

У 2017 році Ольга Богомолець відмовилася підписувати висновок профільного Комітету про реформу охорони здоров’я України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медики майбутнього: як може змінитися медична освіта

Пов`язані новини