За 5 років існування Інституту національної пам’яті українці почали переосмислювати історію.

Таку думку в ефірі «Нині вже» на hromadske висловив колишній голова Інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович.

«Це видно, наприклад, зі ставлення до Другої світової війни. Для більшості українців вона стала нарешті Другою світовою, а не Великою вітчизняною. Для більшості вона почалася таки у 1939, а не у 1941. Для більшості радянські підходи до комеморативних практик, як-от відзначення 9-го травня, відкинуті. У нас пропонується щось інше: 8 травня, День пам’яті примирення, червоний мак замість георгіївської стрічки і т д... Чорно-біла модель «наші/німці» відходить у минуле» — пояснив В’ятрович.

Він зазначив, що перелічені зовнішні прояви доволі показові й за ними стоять більш глибинні процеси.

«Набагато більше стали говорити про українську революцію 1917-21 років. Про форми державності того часу. Саме це було головною тематикою (діяльності Інституту нацпам’яті — ред) протягом останніх 5 років, а не ОУН та УПА. І це було дуже важливо, аби спростовувати один із ключових російських міфів про те, що українська держава – це щось, що випадково з’явилося у 1991 році» — додав ексглава Інституту нацпам’яті.

18 вересня стало відомо, що Уряд звільнив Володимира В’ятровича з посади Голови Інституту національної пам’яті за згодою сторін. Цю посаду він обіймав з березня 2014 року.

Поділитись: