Від початку 2014 року морські порти України, розташовані на березі Азовського моря, недоотримали 6 мільярдів гривень доходів. Причиною цього стала військова агресія Росії.

Про це повідомив голова Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвас Вецкаганс в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«За час агресії з боку Росії азовські порти втратили практично половину вантажів, а кількість суден, що заходили до портів, скоротилась у більш ніж 2 рази. Як наслідок, за нашими підрахунками, порти недоотримали доходу щонайменше на 6 мільярдів гривень», — повідомив Вецкаганс.

Він зазначив, що у ці 6 мільярдів гривень не включено збитки, які отримали експортери через простої своїх товарів у портах.

Раніше в Міністерстві інфраструктури повідомляли, що узгодили з Укрзалізницею спеціальний тариф на перевезення вантажів до морських портів на Азовському морі. Такий тариф знижений на 20% від стандартних тарифів УЗ.

Раніше стало відомо, що російські порти та українські порти в анексованому Криму за підсумками 2018 року вперше отримали збитки через санкції.

25 травня Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблі та 24 членів їхніх екіпажів.

Трибунал ухвалив рішення за трьома пунктами:

  • Негайно звільнити та повернути українські кораблі (19 голосів «за», 1 «проти»)
  • Негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернутися в Україну (19 «за»; 1 «проти»)
  • Росія та Україна мають подати трибуналу звіт про виконання тимчасових заходів до 25 червня (19 «за»; 1 «проти»).

Росія не брала участь у слуханнях, наголосивши, що рішення Трибуналу не мають законної сили, оскільки дії України в Керченській протоці потрібно кваліфікувати як військові. Водночас це суперечить позиції Росії у московському суді, де українців не визнають військовополоненими. У Трибуналі наголосили, що відсутність Росії не звільняє її від обов'язків виконання його рішення.

Поділитись: