Адвокат Олексій Шевчук заявив, що за народного депутата Ярослава Дубневича внесли заставу в 100 мільйонів гривень до оголошення рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 7 листопада.

Про це передає «Українська правда».

«Ярослава Дубневича не мали права вчора затримувати, бо за нього до моменту оголошення рішення суду внесли заставу. Ярослав Дубневич ще вчора виконав рішення суду», — зазначив адвокат.

За словами Шевчука, співробітники НАБУ «вчинили серйозний злочин».

«Коли в суді їм показали платіжки про внесену заставу, вони взяли людину й повезли в СІЗО. У рішенні суду немає жодного пункту про те, що співробітниками НАБУ дозволено етапувати Дубневича. Також у рішенні немає жодного слова про Лук’янівське СІЗО», — додав адвокат.

За словами юриста, заставу вносили 6 та 7 листопада кілька осіб. На час оголошення апеляційного рішення за Дубневича внесли 100 мільйонів гривень застави, що на 10 мільйонів більше, ніж визначила апеляція.

Він також додав, що 8 листопада до Шевченківського суду уже подали заява про незаконне затримання Дубневича. Шевчук прогнозує, що в 11-12 листопада буде готове звернення до Європейського суду з прав людини про те, що депутата незаконно затримали за наявності чинного запобіжного заходу.  

Водночас прокурор Віталій Пономаренко у коментарі hromadske 7 листопада заявив, що депутат вніс за скасованою ухвалою 50 мільйонів гривень. Вони будуть повернені, після чого мають внести 90 мільйонів за новою ухвалою.

Нагадаємо

  • 31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича та дала згоду на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Депутату оголосили про підозру у розтраті понад 93 мільйонів гривень шляхом зловживання службовим становищем. У разі доведення вини Дубневичу загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
  • 2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дубневичу — застава у 100 мільйонів гривень, тим самим відхиливши клопотання прокуратури про взяття під варту на два місяці. Дубневич заявив, що «не знає де знайде 100 мільйонів». 
  • 7 листопада Апеляційний суд змінив запобіжний захід Ярославу Дубневичу з застави у 100 мільйонів гривень на арешт з альтернативою застави у 90 мільйонів гривень.
  • Ярославу Дубневичу інкримінують 191 статтю Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). У разі доведення вини, йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
Поділитись: