Уряд 90 країн, що розвиваються, звернулися за екстреною фінансовою допомогою до Міжнародного валютного фонду у зв'язку з економічною кризою, яку викликав коронавірус. На їхні потреба МВФ готовий витратити 100 мільярдів доларів.

Про це повідомила голова Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва під час всього звернення напередодні весняних зборів МВФ та Світового банку.

«Ми відповідаємо на безпрецедентну кількість звернень від економік, що розвиваються — від понад 90 країн наразі. Наша рада директорів щойно погодилася збільшити обсяг фінансування, на яке такі країни можуть претендувати, що дозволить нам покрити потребу у фінансування на близько 100 мільярдів доларів», — повідомила Георгієва.

За її словами, наразі МВФ вже погодив програми підтримки для Киргизстану, Руанди, Мадагаскару та Того. Виділення фінансування МВФ погодив у рекордно короткі терміни.

Також Георгієва заявила, що криза, викликана коронавірусом, може стати найбільшою з часів Великої депресії 1930-х років.

Про допомогу МВФ просить й український уряд. Загальний розмір програми, яку Україна розраховувала підписати з фондом наприкінці 2019 року, вирішили збільшити з 5,5 мільярда доларів до щонайменше 8 мільярдів доларів. Перший транш МВФ може скласти до 4 мільярдів доларів — його зарахують безпосередньо до бюджету України.

Раніше очільниця МВФ заявила, що у світі почалася нова економічна криза.

Поділитись: