У Державній фіскальній службі повідомили, що за три зимових місяці проводили перевірки у готелях та туристичних підприємствах, розташованих на гірськолижних курортах України та домоглися працевлаштування 93 тисяч осіб.

«Отже, майже за три місяці зимового курортного сезону маємо офіційно працевлаштованих 93 тис. найманих осіб. Тільки у лютому – понад 23 тис., що на 13% більше, ніж у січні», — повідомив виконуючий обов'язки голови ДФС Олександр Власов.

Податківці зазначають, що найбільше нелегальних працівників працювати у готельному бізнесі та інших закладах тимчасового розміщення туристів. На підприємствах, де виявляли неоформлених працівників, ДФС почала проводити ще й податкові перевірки, а також перевірки спільно з Державною службою праці.

Нагадаємо, 15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».

Також законопроект зобов’язує у разі виявлення замаскованих трудових відносин укладати між працівником та роботодавцем трудовий договір, зокрема на певний визначений час (наприклад, час виконання аутсорсингового завдання).

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Поділитись: