За фактом потужної кібератаки відкрито кримінальне провадження за статтею  про несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів та ком’ютерних мереж.

За фактом потужної кібератаки на державні та приватні установи в Україні відкрито кримінальне провадження за статтею про несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів та ком’ютерних мереж.

Про це повідомив речник Національної поліції України Ярослав Тракало.

«Розпочато кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України», —написав він.

Зазначимо, що порушення за цією статтею карається штрафом від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких був вчинений злочин.

Нагадаємо, що 27 червня невідомий комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україною поширюється комп’ютерний вірус: атаковано десятки компаній та установ.

Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: