Через стеження за знімальною групою програми «Схеми: корупція в деталях» охоронцями олігарха Ріната Ахметова прокуратура міста Києва відкрила кримінальне провадження, хоча за цими ж фактами вже розслідується провадження слідчим Шевченківського управління поліції Києва.

За словами адвокатки Інституту розвитку регіональної преси Оксани Максименюк, яка надає юридичний супровід програмі «Схеми», провадження відкрив перший заступник прокурора міста Києва. Як пояснила юристка, є два способи порушення кримінальної справи – за фактом вчинення правопорушення і за заявою. Так, Нацполіція 22 лютого відкрила провадження саме за заявою, яку подали Михайло Ткач і Наталка Седлецька. А прокурор відкрив справу за фактом вчинення такого правопорушення, отримавши інформацію зі ЗМІ. Підставою для цього стала поширена «Схемами» інформація щодо переслідування знімальної групи.

«Сьогодні слідчий зателефонував, щоб викликати Михайла на допит. Ми йому повідомили, що вже така справа відкрита слідчим управлінням і проводиться досудове розслідування. І тому він мав на меті зв’язатися зі слідчим, який зараз веде справу, щоб об’єднати ці два провадження в одне», – додала адвокатка.

Нагадаємо, 21 лютого журналісти програми розслідувань «Схеми» заявили, що за ними стежать охоронці олігарха Ріната Ахметова.

Журналісти заявляють, що починаючи з вересня 2018 року, декілька одних і тих самих автомобілів регулярно їздять слідом за редакційним авто «Схем», коли група виїжджає на зйомки в рамках виконання своїх професійних обов’язків.

Стеження відбувається як в урядових кварталах Києва, так і за містом і біля аеропорту Жуляни, стверджують розслідувачі.

У зв’язку з цим, журналіст Ярослав Ткач подав заяву до Національної поліції.

За заявою журналіста поліція розпочала кримінальне провадження.

Поділитись: