Згідно з дослідженням Інституту штучного інтелекту Аллена, кількість наукових публікацій від авторок у сфері комп’ютерних наук не зможе наздогнати кількість публікацій від авторів у найближчі 100 років.

Про це повідомляє The New York Times.

Вчені проаналізували понад 2,87 млн ​​публікацій з комп’ютерних наук у період з 1970-го по 2018-й. Виявилося, що кількість наукових публікацій в цій сфері від авторів становила 475 тис., а від авторок — 175 тис.

На думку дослідників, ці показники зможуть зрівнятися щонайменше у 2137 році.

Натомість в інших сферах науки, за словами вчених, ситуація з гендерною рівністю прийнятніша. Зокрема, 38% наукових публікацій в біомедицині належать жінкам, і це число може сягнути 50% вже 2048-м.

Також, згідно з дослідженням, вчені-чоловіки менш охочі співпрацювати з вченими-жінками у сферах, де жінок довгий час не вітали, зокрема це стосується комп’ютерних наук.

Аналітики кажуть, що жінки менш імовірно почнуть займатися комп’ютерними науками, якщо в цій сфері для них не буде успішних жіночих прикладів, менторів або співробітників.

«Це безперечно впливає на сферу в цілому. Коли не вистачає керівних кадрів на факультетах комп’ютерних наук, це впливає на кількість студенток і кількість жінок, які входять у сферу», — говорить дослідниця Люсі Лу Ван.є

Раніше повідомлялося, що розрив в оплаті праці чоловіків та жінок в Україні складає 25%.

Поділитись: