За місяць понад 56 тисяч українців доєдналися до національної програми з вивчення англійської — Мінцифри

За перший місяць до національної програми з популяризації англійської мови Future Perfect доєдналися понад 56 тисяч українців, а також більш ніж 370 закладів освіти й мовних провайдерів.

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.

Наразі 56 280 українців підтвердили намір користуватися платформою для вивчення мов Promova через «Дія.Підпис» (цим інструментом треба підтвердити громадянство). У межах програми платформа надає українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки.

Відомство розповіло, які курси там найчастіше обирають українці:

  • англійська з поясненням українською (53,9% українських користувачів);
  • англійська з популярних телесеріалів з поясненням англійською (26,1%);
  • загальна англійська з поясненням англійською (21,1%);
  • бізнес-англійська з поясненням англійською (6,97%);
  • англійська для подорожей з поясненням англійською (2,31%).

Середня оцінка завершених уроків становить 4,67 бала з 5 можливих.

Водночас кількість українських закладів освіти та мовних провайдерів, які подали заявки на приєднання до програми, сягає понад 370. Вони можуть долучитися до програми через Empower — ініціативу Кембриджського університету, доступну для всіх українських університетів.

Серед областей, де найбільше приєднань: Київська, Харківська, Дніпропетровська, Львівська та Сумська.

Окрім того, Україна отримала понад 30 запитів та пропозицій щодо партнерства в межах програми від різних організацій.

Більше про Future Perfect

1 листопада презентували національну програму з вивчення англійської мови, доступну для всіх, — незалежно від фінансового стану чи місця проживання.

Тоді премʼєр-міністр Денис Шмигаль казав, що близько половини українців зовсім не володіє англійською мовою, а вільно послуговуються нею лише 20% громадян.

Він зауважив, що англійська мова допоможе державі краще взаємодіяти з іноземними партнерами, а українському бізнесу — знаходити нові ринки збуту й мільярдні інвестиції.

Нагадаємо, у червні 2023 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону, яким прагне закріпити статус англійської як «мови міжнародного спілкування».