ENRU

За невиконання рішення Міжнародного суду ООН передбачені санкції — Порошенко

Рішення Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії» має пряму дію і за його невиконання будуть передбачені санкції. 

Про це заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Відео: Youtube/Адміністрація Президента України

Порошенко підкреслив, що на даний час необхідно якнайкраще представити у суді позицію України і визначити державу-агресора.

«Вперше, і ключове слово тут — вперше був застосований механізм Міжнародного суду для де-факто притягнення до відповідальності агресора, держави, що фінансує тероризм. І саме за порушення Конвенції ми поставили питання про притягнення до відповідальності», — сказав Порошенко.

Водночас, заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль зазначидла, що Міжнародний суд ООН ухвалить наступне рішення у справі «Україна проти Росії» 12 травня.

«12 травня ми збираємось ще раз в Гаазі, і президент суду буде приймати рішення щодо подальшого розгляду справи, а саме як вона буде просуватись і скільки нам буде надано часу на підготовку основного меморандуму, де ми маємо викласти всі докази в деталях, включаючи вже і суб’єктивну сторону цієї справи», — сказала вона.

Раніше повідомлялося, що Україна звернеться до Генасамблеї у разі невиконання РФ рішення суду ООН

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН в Гаазі 19 квітня оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів щодо Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позов України проти РФ: що вирішив суд ООН.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram