УКРАЇНА

Суд ООН погодився на запровадження заходів проти РФ за дискримінацію в Криму

19 квітня, 2017 17:29
УКРАЇНА/Суд ООН погодився на запровадження заходів проти РФ за дискримінацію в Криму
Зберегти
Вигляд
Міжнародний суд ООН частково задовільнив позов України про попередні заходи стосовно Росії щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Міжнародний суд ООН частково задовільнив позов України про попередні заходи стосовно Росії щодо Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Про це повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова Суду Ронні Абрагам.

«Тимчасові заходи щодо позову України проти РФ по Конвенції про ліквідацію форм расової дискримінації будуть сформульовані в іншій формі, ніж тій, про яку просила Україна», – йдеться у рішенні суду.

За рішенням суду, ухваленого 13 голосами – «за» і 3 – «проти», Росія повинна утриматися від дій, які не дозволяють кримським татарам мати свої репрезентативні органи, включаючи Меджліс.

Одноголосно було ухвалене рішення про те, що Росія повинна надати доступ до освіти українською мовою в Криму.

Також у суді закликали до того, щоб обидві сторони утрималися від дій, які можуть погіршити ситуацію у справі, що передана до суду.

Нагадаємо, 6-9 березня в Гаазі проходило судове засідання Міжнародного суду ООН за позовом України проти Росії.

Українська сторона під час виступу 6 березня просила міжнародний суд ООН зобов’язати Росію припинити фінансування, постачання зброї, обладнання та проведення навчання незаконним збройним формуванням на Донбасі.

На другий день слухань свої аргументи виклала російська сторона

Пізніше очільниця делегації від України Олена Зеркаль заявила, що в останній день слухань в Міжнародному суді ООН, 9 березня, українська сторона очікує від Росії посилення спроб маніпуляції і фейків у викладенні своєї позиції.

В останній день Росія заявила, що в української сторони немає конкретних свідчень про постачання озброєння Росією бойовикам.

Водночас, у Кремлі пообіцяли визнати рішення суду в Гаазі

Детальніше про позов України проти Росії до Міжнародного суду читайте у трьох головних темах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над агресором: як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах.

Гаазькі судді: хто вирішуватиме долю позову України проти Росії.

Пов`язані новини