За перший місяць «зернової угоди» Україна експортувала 1,72 млн тонн зерна

За перший місяць дії «зернової угоди» Україна експортувала з трьох портів 1,72 мільйона тонн агропродукції.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

У межах так званої зернової угоди розблокували роботу портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Упродовж серпня звідти вийшли 68 суден, які прямували до 18 країн світу.

Крім того, з дунайських портів експортували майже 1,6 мільйона тонн зерна, залізницею — близько мільйона тонн, а автотранспортом — понад 600 тисяч тонн.

Результати першого місяця дії «зернової угоди»Міністерство інфраструктури

Близько 66,9% усієї експортованої агропродукції — це кукурудза, 21,6% — пшениця, 4,8% — ячмінь та 6,7% — інші. Найбільше зерна відправили до Азії (726 тисяч тонн), далі йдуть Європа (640 тисяч тонн) та Африка (365 тисяч тонн).

У вересні Мінінфраструктури планує через розблоковані морські порти експортувати щонайменше 3 мільйони тонн зерна. А всіма видами транспорту планують експортувати не менш ніж 8 мільйонів тонн.

Загалом у серпні через розблоковані й дунайські порти, залізницею та автотранспортом експортували близько 5 мільйонів тонн зерна — це рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення росії.

«Зернова угода»

Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей.

Угода передбачає розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» — для вивезення зерна та продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною.

У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з України.

Перше після 24 лютого судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня. Відтоді кораблі регулярно доправляють українську агропродукцію до іноземних покупців.