Світ / США

За рік 281 мігрант загинув під час спроби незаконно перетнути кордон США

«ABC News»
Світ/США/За рік 281 мігрант загинув під час спроби незаконно перетнути кордон США
Зберегти
Вигляд
З 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018-го 281 мігрант загинув, намагаючись незаконно перетнути кордон Сполучених Штатів. Більшість з них померли від спеки.

Про це йдеться в доповіді американського уряду. Зазначається, що ця цифра включає смерті мігрантів, зареєстровані прикордонниками в їхній зоні відповідальності.

Згідно з документом, у 2018 бюджетному році (з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018-го) зареєстрований 281 випадок загибелі мігрантів, а після 30 вересня — ще 32 випадки.

У доповіді йдеться, що більшість смертей спричинені спекою. Ще 50 людей потонули, намагаючись подолати річки на кордоні США і Мексики. Також зазначається, що більшість із загиблих — 117 людей — громадяни Мексики.

Як повідомлялося, семирічна дівчинка із Гватемали, яка незаконно перетнула американський кордон разом із батьком, померла від зневоднення та шоку.

26 листопада у Мексиці близько 500 мігрантів штурмували кордон з США: проти них застосували сльозогінний газ. США спрямували на кордон з Мексикою близько 15 тисяч військових через наближення сотень мігрантів з Центральної Америки.

12 грудня президент США Дональд Трамп нецензурно висловився про мігрантів з Гаїті, Сальвадору та країн Африки. Під час виступу у Білому домі він сказав: «Навіщо, щоб до нас приїжджали всі ці люди із цих забитих країн?». Африканський Союз обурився через нецензурні слова Трампа про мігрантів.

Раніше президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону надавати притулок мігрантам, які перетнули кордон з Мексикою нелегально. Відтепер мігранти можуть прохати про притулок лише на контрольно-пропускних пунктах.

Пов`язані новини