У Демократичній Республіці Конго близько 5 тисяч осіб померли від спалаху кору у 2019 році.

Про це повідомляє BBC.

У ВООЗ зазначили, що ця епідемія кора одна з найбільших та найшвидших у світі. Влада країни разом із ВООЗ запустила у вересні програму екстреної вакцинації, в рамках якої мали вакцинувати понад 800 тисяч дітей у 24 регіонах протягом 9 днів.

Зазначається, що погана інфраструктура, напади на медцентри та відсутність доступу до медичного обслуговування перешкоджали зусиллям щодо запобігання поширення хвороби.

Загалом у Конго вакциновані близько 4 мільйонів дітей. Фахівці вважають, що цього недостатньо. У країні вакцинації потребують ще стільки ж дітей. Як передає видання, найбільше на кір хворіють немовляти.

Кір — інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті. Спосіб запобігти ускладненням та смерті від кору — вакцинація.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile