За рік в Україні не зафіксували жодного випадку фізичного насильства на тлі антисемітизму — правозахисники
Упродовж 2022 року правозахисники з організації Freedom House не зафіксували жодного випадку, коли антисемітизм був мотивом фізичного насильства в Україні.
Про це йдеться в річному звіті організації.
Водночас там зазначили, що був задокументований випадок, коли побутова сварка, що почалася через претензію до паркування автомобіля, супроводжувалася антисемітськими образами.
Так, 31 березня минулого року в Івано-Франківську сталася бійка, унаслідок якої голова єврейської громади Ігор Перельман отримав три ножових поранення. Потерпілий стверджує, що нападник викрикував погрози антисемітського змісту, про це також згадали в кількох інформаційних джерелах.
Проте, з урахуванням контексту інциденту, його антисемітський характер не є очевидним, наголосили в організації. Конфлікт почався через сварку на побутовому рівні — щодо паркування машини.
Відомо, що потерпілий припаркував тимчасово машину так, що вона заважала іншим. Однак він це зробив тому, що розвантажував гуманітарну допомогу. Нападник, з його слів, вступився за дружину, яка почала сварку.
Зазначимо, що у 2020 та 2021 роках правозахисники зафіксували по четверо постраждалих унаслідок насильницьких інцидентів на ґрунті антисемітизму.
Антисемітизм в Україні
На законодавчому рівні антисемітизмом називають неправдиві відомості, стереотипи та ненависницькі заяви про євреїв, а також заперечення Голокосту. В Україні заборонено виготовляти та поширювати всі матеріали з антисемітськими висловами чи символами, а також умисно пошкоджувати та руйнувати будівлі й інші споруди, що належать євреям.
- Поділитися: