Життя

За рік заборгованість з виплати зарплат в Україні зросла на 11,7% — Держстат

Держстат
Життя/За рік заборгованість з виплати зарплат в Україні зросла на 11,7% — Держстат
Зберегти
Вигляд
Станом на 1 січня 2019 року загальна заборгованість роботодавців перед працівниками з виплати зарплати в Україні становила 2,64 мільярда гривень, що на 11,7% більше, ніж на початку 2018 року.

Водночас заборгованість збанкрутілих підприємств зросла одразу на 11,4%.

Зазначається, що протягом останнього місяця 2018 року роботодавці активно зменшували свої борги перед працівниками — загалом на 6,2%. Найбільше своїх боргів за зарплатами погасили підприємства, що працюють у сфері організації харчування (кав'ярні, ресторани тощо) — одразу на 84%. Проте ріелторські компанії навпаки наприкінці 2018 року наростили борги перед працівниками на майже 2%.

Загалом за рік підприємства більшості всіх сфер діяльності збільшили заборгованість з виплати зарплат. Найбільше — фінансові та страхові компанії, а також компанії, що здійснюють операції з нерухомістю, борги яких зросли одразу на 30%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Літак, садочок та асфальт: що продає держава за борги по зарплаті

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2018 року в Міністерстві юстиції заявили, що продадуть майно та споруди Миколаївського суднобудівного заводу через заборгованість із виплати зарплати працівникам. В Укроборонпромі повідомили, що такий продаж незаконний, адже завод включено до переліку об’єктів, що мають стратегічне значення.

18 червня стало відомо, що на Миколаївському суднобудівному заводі почали погашати заборгованість по зарплатах.

Нагадаємо, що на початку квітня 2018 року Міністерство юстиції розпочало кампанію з ліквідації заборгованості з виплати зарплат. Зокрема, там опублікували список найбільших боржників з оплати праці.

Нагадаємо, що в Мін’юсті повідомили, що застосовуватимуть санкції проти підприємств, що мають заборгованість перед своїми працівниками.

Пов`язані новини