Бійці спецпідрозділу «Беркут» отримували від 3 до 5 тисяч гривень за застосування надмірної сили проти учасників Майдану взимку 2013-2014 років.

Бійці спецпідрозділу «Беркут» отримували від 3 до 5 тисяч гривень за застосування надмірної сили проти учасників Майдану взимку 2013-2014 років.

Про це під час брифінгу повідомив начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Ці виплати були регулярними протягом грудня 2013-го – лютого 2014-го. Загалом було виплачено 50 млн гривень нелегальних коштів.

За його словами кошти були націлені на те, що силовики «будуть вчиняти такі дії проти протестувальників, незаконні у тому числі, після яких керівництво держави зможе розраховувати, що Майдан буде припинено», — сказав Горбатюк. 

У грудні-лютому командири підрозділів отримували у кабінеті  генерала Володимира Гриняка «незаконні кошти у розмірі 600-800 тисяч гривень для передачі підлеглим підрозділам: по 5 тисяч офіцерам по 3 призначалося рядовим. Це мається на увазі одна виплата. Такі виплати здійснювалися регулярно і ми маємо дані про виплати 50 млн гривень, за попередніми даними», — додав Горбатюк. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аваков про підозрюваних поліцейських у справі Майдану: звинувачення розсиплеться в суді. 

29 вересня ГПУ повідомила про підозру 3 колишнім посадовцям МВС України у злочинах проти майданівців. З'ясувалось, що 2 з посадовців на даний час займають керівні посади в Нацполіції. Однак суд відмовився розглядати обрання їм запобіжного заходу.

Прокуратура клопотала про арешт Сергію Поготову, який у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. На даний час не працює у правоохоронних органах.

Також прокурори клопотали про арешт Ігору Бабичу, який працює начальником департаменту превентивної діяльності НПУ, а під час Майдану був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів.

Третій підозрюваний — Анатолій Серединський. Він у 2014 році обіймав посаду начальника відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС. Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів та їх заохоченні.

Наголосимо, що до суду захищати підозрюваних прибув Олександр Фацевич, заступник глави Національної поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: