За відсутність автокрісел у транспортному засобі відповідальність нестиме саме водій. Про це в ефірі «Нині вже» на hromadske повідомив Олексій Білошицький, перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України.

«Буде притягуватися водій до відповідальності, адже водій має забезпечити, щоб були дотримані правила перевезення дітей. А правила ці, які прописані в правилах дорожнього руху – це давно існує. Просто не було відповідальності», — зазначив Білошицький.

Лише за 9 місяців поточного року сталося 3552 ДТП за участі дітей, травмувалися 3081 дитина, 127 загинуло.

«Більшість це саме ті, хто був в авто», — додав він. 

29 жовтня Верховна Рада підтримала внесення змін до адмінкодексу України про порушення правил перевезення дітей. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться: є заборона перевозити дітей, зріст яких менше 145 сантиметрів або тих, що не досягли 12-річного віку, — в автівках без спеціальних засобів, тобто автокрісел. Раніше за таке порушення відповідальності не було.

Порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладання штрафу на водія в розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, це 510 гривень.

Повторне вчинення правопорушення — 850 гривень.

Ініціатор законопроєкту, позафракційний нардеп Дмитро Шпенов наголосив, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, використання дитячих автомобільних крісел знижує ризик отримання травм в ДТП на 70%, а смертності на 54%.

Поділитись: