За журналістами Bihus.Info продовжили стеження навіть після початку розслідування
Журналісти проєкту Bihus.Info помічали стеження за собою навіть після того, як самі журналісти і Служба безпеки України почали розслідування.
Про це повідомила редакторка й журналістка Bihus.Info Аліса Юрченко в етері «Радіо Свобода».
За її словами, журналісти проєкту й далі бачили шпигунів, які ходили навколо офісної будівлі. Вона каже, що такі «типові топтуни» не могли чітко відповісти, що саме вони роблять і чому намотують кола навколо будівлі.
Також журналісти й далі бачили машини з фейковими номерними знаками.
Особливо активно тривало стеження до того, як редакція анонсувала своє розслідування справи.
Нагадаємо, напередодні, 5 лютого, журналісти Bihus.Info опублікували відео, у якому заявляли, що незаконне стеження за командою здійснювала Служба безпеки України, а саме Департамент захисту національної державності (ДЗНД).
Після публікації розслідуванняСлужба безпеки України заявила, що серед клієнтів дилерів, які розповсюджували наркотики, були співробітники журналістського проєкту Bihus.Info.
Крім того, в СБУ заявили про «відповідні кадрові рішення» щодо Департаменту захисту національної державності. Джерела hromadske у правоохоронних органах кажуть, що керівника ДЗНД Романа Семенченка звільнили через стеження за редакцією Bihus.Info.
Що передувало?
У січні в мережі зʼявилося відео, на якому співробітники Bihus.Info під час новорічного корпоративу вживали наркотики. Поширив відео невідомий ресурс «Народна правда». Фактчекерка Альона Романюк з’ясувала: люди, вказані співробітниками редакції сайту «Народна правда», включно з головною редакторкою медіа, так званою Марією Швецовою, — вигадані, а їхні фотографії згенерував штучний інтелект.
Засновник проєкту Bihus.Info Денис Бігус зазначив, що на відео — оператори, а журналісти наркотики не вживали. Він запевнив, що проведе жорсткі кадрові зміни.
Водночас Бігус заявив, що за членами команди Bihus.Info стежили близько року, а камери в номерах заміського комплексу, де члени команди Bihus.Info святкували корпоратив, установили представники «поки невстановленої служби».
Учасники Медіаруху, журналісти й медіа, закликали президента Володимира Зеленського засудити кампанію тиску на незалежних журналістів і розслідувачів та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.
Пізніше Зеленський відреагував на заяви медіаспільноти про системний тиск на журналістів та розслідувачів. Глава держави наголосив, що будь-який тиск на журналістів є неприпустимим. А наприкінці січня він без публічних пояснень звільнив начальника Департаменту захисту національної державності (ДЗНД) СБУ Романа Семенченка.
Зрештою, як з’ясували журналісти Bihus.Info, за ними стежили близько 30 людей — співробітники ДЗНД СБУ.
- Поділитися: