За зверненням депутатів від «Опозиційного блоку» Нестора Шуфрича та Василя Німченка Державне бюро розслідувань зареєструвало провадження через можливе порушення закону під час призначення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Спочатку ДБР не зареєструвало це провадження, але депутати зобов’язали відомство це зробити через Шевченківській райсуд Києва. Шуфрич і Німченко вважають, що під час призначення Гройсмана у Верховній Раді вже не було коаліції, тому його призначення — «захоплення влади».

У прес-службі ДБР Громадському підтвердили, що така справа дійсно зареєстрована.

За даними «Дзеркала тижня», депутати прямо звинуватили в порушенні закону екс-президента Петра Порошенка, самого Гройсмана та спікера Ради Андрія Парубія.

Водночас представник ДБР Максим Білоусенко не підтвердив цю інформацію.

«За заявою коротка фабула така: вивчаємо законність подання до Верховної Ради на призначення прем’єр-міністра України за відсутності коаліції», — сказав він.

Представник Бюро додав, що станом на 21 червня нової заяви, «про яку йдеться у ЗМІ» — проти Порошенка, Гройсмана і Парубія — ДБР не отримувало.

Він підтвердив, що провадження зареєстровано на виконання ухвали Шевченківського райсуду, проте Порошенко, Гройсман і Парубій не є підозрюваними в ній. У заяві йдеться про перевірку «дій вищих посадових осіб держави» при призначенні прем’єр-міністра.

Білоусенко наголосив, що не можна казати про те, що проти Порошенка Гройсмана та Парубія порушили кримінальну справу. Він нагадав, що старий Кримінально-процесуальний кодекс зобов’язував порушувати справу лише проти осіб, а за новим кодексом це робиться за фактом події.

«У своїй заяві народні депутати можуть написати багато речей, а чи безпосередньо буде підозра оголошена, казати ще зарано, оскільки триває слідство», — сказав він.

Інформацію про можливі виклики на допит чи інші слідчі дії ДБР розкривати не може.

«Провадження є, фабула коротка — тривають слідчі дії, все решта — це таємниця досудового розслідування», — резюмував він.

Нагадаємо, 27 травня колишній заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що подав до ДБР четверту заяву із проханням відкрити кримінальне провадження проти п'ятого президента України Петра Порошенка.

Держбюро розслідувань зареєструвало заяву Портнова щодо президента Петра Порошенка. Портнов заявив, що вважає Порошенка причетним до «державної зради, спроби захоплення державної влади, перевищення влади та службових повноважень».

Поділитись: