Запровадження нових державних будівельних норм, якими забороняється встановлення індивідуальних газових котлів у багатоквартирних будинках (понад 3 поверхи) має стимулювати населення на використання електрики для підігрівання води та приготування їжі.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

«Ми маємо рухатися до європейських стандартів, де для приготування їжі, підігріву води використовується електрика, а для опалення — домова котельня або централізована мережа. Це надійно, безпечно, більш цивілізовано і дешевше, ніж гріти кожну квартиру 30-кіловатним газовим котлом», — повідомив Зубко.

За його словами, запровадження нових норм покликане зменшити ймовірність вибухів газового обладнання у будинках та пов'язане з вибухом у багатоквартирному будинку у Фастові.

«Наразі у Фастові триває розслідування, завершуються експертизи, працює комісія з обстеження, яка зробить висновок щодо можливості подальшої експлуатації цього будинку. Але остаточно встановлено, що причиною руйнації став вибух газу», — додав Зубко.

20 грудня стало відомо, що в Україні заборонять встановлювати газові котли у багатоквартирних будинках, у яких більше трьох поверхів.

Зранку 14 грудня у житловому будинку Фастова, що на Київщині, вибух зруйнував три поверхи з п'яти. Попередньою причиною назвали витік газу. Пізніше у «Київоблгазі» заявили, що не знайшли слідів вибуху газу. Розслідувати вибух у Фастові буде комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Унаслідок вибуху дві людини загинули та одна постраждала.

Вибух пошкодив 27 квартир, їхніх мешканців пообіцяли розселити у лікарнях. Згодом місцева влада повідомила, що 17 сімей потребують термінової оренди житла.

Вибух поліція розслідує за статтею про порушення вимог пожежної безпеки. Правоохоронці призначили низку експертиз та почали опитувати свідків.

Також Кабмін скасував необхідність отримання дозволу для перепланування квартири чи офісу.

Поділитись: