Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію щодо продовження заборони російських ресурсів, зокрема «Mail.ru», «ВКонтакте» та «Одноклассники».

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

Там кажуть, що відповідний проєкт указу щодо застосування санкцій передали до Офісу президента.

«Цим рішенням, серед іншого, передбачається застосування обмежувальних заходів (санкцій) щодо російських соціальних мереж і інтернет-сервісів, зокрема «Mail.ru», «ВКонтакте», «Одноклассники» та інших», — йдеться у повідомленні.

Також 13 травня на другому за добу позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила постанову щодо пропозицій продовжити санкції проти російських медіаресурсів. Її підтримали 248 депутатів.

Водночас спікер Дмитро Разумков зауважив, що постанова, яку ініціювали фракції «Голос» та «Європейська солідарність», не входить до компетенції парламенту і додав, що рішення вже ухвалила РНБО.

Презентуючи документ, депутат від «Голосу» Роман Лозинський закликав колег підтримати ініціативу, щоб разом із СБУ та РНБО «поставити жирну крапку в цій історії».

17 травня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки та оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають блокування доступу до російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також сервісів «Яндекс» та низки інших ресурсів.

10 квітня 2020 року глава Служби безпеки України Іван Баканов запропонував продовжити заборону ще на три роки.

Поділитись: