Забруднене повітря у Європі стало причиною 400 тисяч передчасних смертей у 2016 році. А майже кожен європейський житель міста зазнає впливу забруднення, що перевищує здоровий рівень.

Про це йдеться у доповіді Європейського агентства з охорони навколишнього середовища, пише Reuters.

Автор доповіді, експерт з якості повітря Альберто Гонсалес Ортіс, заявив, що хоч рівень небезпечних частинок у європейських містах падає, це відбувається надто повільно.

«Забруднення повітря зараз є найважливішим екологічним ризиком для здоров’я людини», — зазначено у доповіді.

«Коли ми боремося із забрудненням, ми також боремося зі змінами клімату, а також шумом та пропагуємо більш здорову поведінку. Це безпрограшний виграш», — додав Ортіс.

Зараз законодавство ЄС вимагає від країн оцінювати рівень забруднюючих речовин, зокрема озону та твердих часток, та вживати заходів у разі перевищення певних допустимих меж.

У липні 2019 року Європейська комісія (орган виконавчої влади ЄС) попросила Суд Європейського Союзу вжити заходів проти Іспанії та Болгарії через їхню низьку якість повітря.

У 2017 році 16 з 28 країн-членів ЄС повідомили про щонайменше один випадок, коли рівень двоокису азоту — отруйного газу, який є у вихлопних газах автомобілів — перевищував середню річну концентрацію, яка допустима у ЄС. 

Поділитись: