В індійському штаті Гуджарат розробили програму боротьби з забрудненням повітря. Смог став причиною загибелі 1,2 мільйона індійців у 2017 році.

Як пише BBС, перша у світі подібна програма запрацює в місті Сурат — центрі текстильного і фарбувального виробництва країни. Із 2011 року місцеві органи по боротьбі із забрудненням працюють над обмеженням викидів разом із Чиказьким і Гарвардським університетами.

Уряд встановить межу забруднення навколишнього середовища і видаватиме фабрикам дозвіл на певну кількість викидів. Різні галузі зможуть торгувати дозволами між собою. Загальна кількість дозволів фіксована, відповідно стандарти забруднення повітря будуть дотримуватися. Експерти відзначають, що подібна «торгова» система буде стимулювати скорочення викидів.

«Забруднення повітря вкорочує життя в Індії, тому, якщо пілотний проект буде успішним, є приголомшлива можливість отримати безпрограшний варіант за рахунок збільшення торгівлі викидами із метою скорочення витрат, дотримання нормативних вимог у промисловості та поліпшення якості повітря, що в кінцевому підсумку поліпшить здоров'я людей», — пояснив Майкл Грінстоун, економіст і директор Інституту енергетичної політики в Чикаго (EPIC).

Концентрація шкідливих речовин в Індії у вісім разів перевищує стандарт Всесвітньої організації охорони здоров'я. Забруднення повітря в основному викликано випарами від приготування їжі на дровах, поєднанням вихлопних газів, сажі і будівельного пилу та промислових викидів у містах.

Раніше Європейська агенція з охорони навколишнього середовища опублікувала доповідь, за якою в Європі рівень забруднення повітря все ще перевищує допустимі норми, які встановила Всесвітня організація охорони здоров’я, попри кроки країн до усунення цієї проблеми.

Поділитись: