Науковці виявили загибель 95% морських організмів, що мешкають на дні Авачинської бухти неподалік від узбережжя Камчатки.

Як повідомляє пресслужба уряду Камчатського краю, при зануренні на глибині 10-15 м дослідники виявили масову загибель організмів, що мешкають у ґрунті дна.

Науковий співробітник Кроноцького заповідника і Тихоокеанського інституту географії Іван Усатов зазначив, що в бухті збереглися окремі великі риби, креветки, краби, але тепер їх значно менше.

При зануренні в районі острова Старичкова і бухти Порятунку дослідники виявили масові останки мертвого бентосу. Крім того, підводний фотограф повідомив, що через занурення в бухті у нього був опік слизової оболонки.

Що далі?

Учасники експедиції констатували, що масштаб лиха буде тільки зростати: ті види тварин, які харчуються бентосом, теж загинуть, бо їхній природний корм знищено.

У всіх місцях, де побувала експедиція, взяли проби, які передадуть для досліджень в лабораторії у Владивостоці та в Москві. Також науковці мають розробити подальший план необхідних досліджень.

Через що вони загинули?

На початку жовтня 2020-го жителі Північно-Курильська у Росії виявили сотні загиблих морських тварин на березі острова Парамушир. Вони пов'язали це з «витоком чогось отруйного». За словами жителів, вода біля Халактирського пляжу змінила колір і стала небезпечною для здоров'я людей.

Чому загинули тварини, поки невідомо. Водночас 30 вересня на сайті уряду Камчатського краю повідомлялося, що в районі Халактирського пляжу виявили перевищення допустимої концентрації фенолу у два рази й нафтопродуктів — у чотири рази.

У п'ятницю влада краю повідомила, що зафіксували загибель морських тварин у бухті Бабина і в Великої й Малої табірних бухтах. За попередньою версією, це сталося через скидання лляльних вод або нафтопродуктів з суден.

Поділитись: