Корейські вчені створили 3D-принтер, який може робити на будь-якій частині тіла об'ємне татуювання з датчиками. Ці датчики можуть слідкувати за рухами, вимірювати гучність музики та нагадувати вирівняти спину.

Про це повідомляє MAKinteract.

Принтер складається з невеликого мотора та шприца з чорнилом. Перед початком роботи на шкіру потрібно нанести спеціальний гель, а сам пристрій прикріпити до шкіри двома ременями. Потім у спеціальній програмі створюється ескіз майбутнього тату.

Принтер визначає рельєф шкіри та малює зображення з електропровідних чорнил, які безпечні для людини. Потім до чорнил приєднують маленький датчик.

Таке татуювання можна зробити на будь-якій частині тіла: на руках, ногах, голові чи спині. Від того, де розташовні тату з датчиками, залежить, що вони можуть робити. До місця, де зроблено тату з датчиком, вчені приєднували дроти, а їх підключали до монітора.

Так, датчики могли на екрані візуалізувати рух людини (якщо тату зробили на руці чи нозі), нагадати, що їй потрібно вирівняти спину (якщо тату на спині) тощо. Також за допомогою тату людина могла збільшити чи зменшити гучність музики на комп'ютері.

Вчені офіційно презентують свою розробку восени на технологічній конференції, а коли їхній пристрій стане доступний загалу — невідомо.

Поділитись: