Війна

Загальну кількість полонених на Донбасі порахувати неможливо — правозахисник

16 травня, 2018 21:16
Війна/Загальну кількість полонених на Донбасі порахувати неможливо — правозахисник
Зберегти
Вигляд
Понад 15 тисяч ув'язнених перебували у Донецькій та Луганській областях до 2014-го року, більшість з них досі утримуються у місцях позбавлення волі. Після окупації Донбасу бойовики пропонували в'язням перейти на бік самоназваних «ДНР» та «ЛНР», але хто не згодився — залишився у в'язниці.

У Донецькій та Луганській областях до окупації у 2014 році перебували понад 15 тисяч ув'язнених, більшість з них досі утримуються у місцях позбавлення волі. У зв'язку з цим, неможливо порахувати загальну кількість полонених на Донбасі. Оскільки бойовики пропонували в'язням перейти на бік самоназваних «ДНР» та «ЛНР», але хто не згодився — залишився у в'язниці.

Про це в ефірі каналу UA:Перший повідомив аналітик Української Гельсінської спілки Олег Мовчан.

«У загальному, якщо брати кількість людей, які пройшли через жорна полону, то це дуже багато», — сказав він. Він зазначив, що за даними військової прокуратури, ця цифра сягає близько 3,5 тисяч людей.

Водночас, не можна точно сказати, хто вважається полоненим.

«Не згадуються люди, які відбували покарання в установах виконання покарань до 2014 року на території Донецької і Луганської областей, і вони були залишені у цих місцях несвободи. Багато хто з них досі перебуває там», — додав Мовчан.

За його словами, до окупації Донбасу у місцях позбавлення волі перебували від 15 до 17 тисяч людей.

«Люди продовжують перебувати там, з Луганщини за цей період нікого з цих людей досі не вивезли. Вони продовжують відбувати покарання, їм навіть продовжують терміни», — сказав правозахисник.

Він додав, що бойовики пропонували ув'язненими перейти на бік самоназваних «ДНР» та «ЛНР». «Коли вони відмовлялись, їм казали: Ви не можете виходити з колонії, ви будете перебувати тут і далі», — заявив Мовчан.

Нагадаємо, 15 травня правозахисники громадської організації Truth Hounds та Української Гельсінської спілки підготували звіт із доказами злочинів, вчинених військовими Росії і бойовиками самоназваної «ДНР» на Донбасі за період 2014-2015 років.

У звіті йдеться, що до захоплених українських військових та цивільного населення застосовувалися тортури та нелюдське поводження. Зокрема, у таких містах Донецької області, як Горлівка, Торез, Донецьк та Сніжне.

Повідомлялось, що звіт правозахисників про тортури на Донбасі передадуть до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Пов`язані новини