

Захисниці. Як українські ветеранки знаходять нові фронти боротьби, повертаючись із війни





Це більше не невидимий батальйон. Наразі в українському війську служить понад 31 тисяча жінок — 15 відсотків від загальної чисельності армії. Від початку військових дій на Донбасі їхня кількість зросла вдвічі. Так само урізноманітнилися посади, на які йдуть жінки: штурманки, танкістки, артилеристки, командирки рот, взводів, саперки, розвідниці тощо.
Вони служать та несуть відповідальність нарівні, тож важливо дбати про справедливе ставлення в армії як до чоловіків, так і до жінок: забезпечувати їм рівні зарплати та соціальні пільги, однаковою мірою визнавати їхні внески, а також позбуватися стереотипів щодо жінок в армії. Один із кроків до цього — цьогорічне перейменування Дня захисників, який Україна відзначає з 2014-го, на День захисників та захисниць. До цієї дати приурочуємо спільний проєкт hromadske та ООН Жінки.
hromadske спільно з ООН Жінки в Україні, Урядом Швеції та Міністерством ветеранів розповідає історії 5 ветеранок: про їхній шлях на війну та з неї, труднощі повернення, віднаходження нових справ та сенсів. Кожна з героїнь поділиться своєю унікальною історією, та всі вони мають спільність: бажання бути корисними для країни на фронті й поза ним.