Адвокат народного депутата Ярослава Дубневича, якого підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, оскаржив рішення Вищого антикорупційного суду щодо застави у розмірі 100 мільйонів гривень.

Про це hromadske повідомив захисник підозрюваного Станіслав Пелюк. 

На його думку, запобіжний захід застосований безпідставно, підозра необґрунтована, а ризики відсутні. Також захисник вважає визначену суму застави завеликою:

«Впродовж усього судового процесу, я намагався зрозуміти з яких підстав Дубневичу оголосили підозру. Я так і не почув цих доводів, тож вважаю, що взагалі жодного запобіжного заходу застосовувати не мали. До того ж незрозуміла сума застави — 100 мільйонів. Це просто красива цифра, але у декларації мого підзахисного такої суми немає», — пояснив захисник. 

Також Станіслав Пелюк зауважив, що на його думку, суддя не мала права посилатися на майновий стан родичів, а також вона не обґрунтувала відмову у взятті депутата на поруки.

Водночас захисник сказав, що не володіє інформацією про те, чи планує його підзахисний вносити заставу. Натомість сам Ярослав Дубневич у коментарі hromadske зазначив, що сьогодні ніхто гроші не внесе. 

У прокуратурі зазначили, що якщо заставу не внесуть у п'ятиденний термін, буде внесене клопотання про зміну запобіжного заходу на більш жорсткий — домашній арешт, тримання під вартою або збільшення застави.

Нагадаємо

  • 31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича та дала згоду на обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Депутату оголосили про підозру у розтраті понад 93 мільйонів гривень шляхом зловживання службовим становищем. У разі доведення вини Дубневичу загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
  • 2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дубневичу — застава у 100 мільйонів гривень, тим самим відхиливши клопотання прокуратури про взяття під варту на два місяці. Дубневич заявив, що «не знає де знайде 100 мільйонів». 
  • За даними слідства, Ярослав Дубневич впродовж 2015-2017 років, будучи народним депутатом 8-го скликання та головою транспортного комітету, сприяв тому, щоб «Укрзалізниця» виділила більше 500 мільйонів на закупівлю стрілочної продукції. До цього процесу, за даними слідства, він залучив пов’язане із собою підприємство «Дніпровський стрілочний завод» та завів компанії-посередники: свою ТОВ «Корпорація КРТ» та компанію контрольовану помічником Едуардом Пушкаренком ТОВ «Арго». Вони, запевняють слідчі, завищили ціну на продукцію, чим спричинили збитки державі у розмірі понад 93 мільйона гривень. У разі доведення вини, йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
Поділитись: