ENRU

Загрози перегляду умов безвізового режиму з Євросоюзом немає – прикордонслужба

Європейський Союз не планує переглядати умови договору про безвізовий режим для громадян України.

Про це під час прес-конференції в українському кризовому медіа центрі повідомив перший заступник глави Держприкордонслужби Василь Серватюк.

Він розповів, що був членом урядової делегації, яка звітувала перед Європейською комісією стосовно виконання плану асоціації Україна-ЄС. Зокрема, Серватюк був доповідачем на панелі «Інтегроване управління кордоном».  

«І скажу, що оцінка наших колег з Єросоюзу одностайна: загроза від громадян України та подорожуючих, які використовують територію України для транзиту, на сьогоднішній день відсутня», — зазначив він.

Серватюк підкреслив, що реальних загроз та навіть підняття питання про перегляд умов безвізового режиму немає.

Нагадаємо, 11 червня виповнюється рівно рік, як громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн ЄС.

За цей час понад 555 тисяч українців скористались безвізом.

Відео: Ukraine Crisis Media Center / Youtube

У квітні Держприкордонна служба повідомляла, що безвізом з ЄС скористалися 490 тисяч українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як скористатися «безвізом» на автівці: інструкція від МВС.

Нагадаємо, 17 травня 2017-го року у Страсбурзі Україна та представники Євросоюзу підписали Угоду про безвіз. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безвіз з Європою: 15 практичних речей, які вам допоможуть.