Відносини Російської Федерації і Заходу зараз знаходяться в глибокій кризі. Про це в інтерв’ю DW заявив уповноважений уряду Німеччини з питань співробітництва з Росією Гернот Ерлер.

Він стурбований тим, що Захід не зміг «своєчасно розпізнати процеси відчуження».

Він також визнав, що західні країни «думали, що проводять хорошу політику щодо Росії з партнерством для модернізації», а в Росії «скористалися слабкостями» західної системи.

Ерлер вважає, що Захід зауважив «занадто пізно, що це відчуження вийде на політичний рівень».

Крім того політик переконаний, що «більш інтенсивне співробітництво Росії з Китаєм не виключає готовність працювати і з німецькими партнерами». Як обнадійливий фактор Ерлер навів приклад візиту віце-канцлера ФРН Зигмара Габріеля в Москву.

Разом з тим, німецький уповноважений зауважив, що він і інші західні політики не визнають депутатів, обраних від Криму.

«Ми не будемо ставитися до них, як до легітимно обраним. Але неможливо сказати: раз так, то ми взагалі припиняємо контакти з Думою», – заявив політик.

Водночас, як повідомляє Голос Америки, лідери ЄС розмірковуватимуть над тим, як поліпшити відносини з РФ, не скасовуючи санкцій. Про це вони поговорять на саміті 20-21 жовтня.

Серед країн, що скептично налаштовані на продовження санкцій – Італія, Греція, Кіпр, Словаччина й Угорщина. Вони прагнуть повернутися до ведення бізнесу з Росією, яка є головним постачальником газу для ЄС.

«Буде все важче продовжувати санкції. Але це можна було б зробити, якщо переконати ключових скептиків у тому, що існують і інші елементи в політиці ЄС щодо Росії, а не тільки санкції», – підкреслив високопоставлений чиновник ЄС.

«Там будуть ті, хто хоче знизити планку для Росії, дати сигнал, що якщо тільки Москва зробить невеликий крок, в ЄС відразу захочуть трохи нормалізувати ситуацію. Тоді знайдуться ті, хто захоче підняти планку», – зазначив інший чиновник ЄС.

Нагадаємо, Німеччина та Польща не визнають виборів до Держдуми РФ у Криму.

Поділитись: