Адвокати Януковича звернулися з вимогою забезпечити слухання його свідчень

Адвокати екс-президента України Віктора Януковича звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом до Печерського районного суду Києва з вимогою забезпечити слухання його свідчень.

Про це повідомляє УНІАН.

Як зазначається, захист Януковича звернувся з позовом «про забезпечення конституційного права їхнього клієнта на правосуддя і на надання показань у справах, за якими йому висуваються підозри».

За словами адвоката Януковича Віталія Сердюка, «це (незаслуховування свідчень — ред.) грубе порушення особистого права людини на захист, що гарантоване низкою нормативно-правових актів, та загроза винесення необгрунтованого вироку».

«Будь-якому громадянину нашої держави Конституцією України, КПК, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, Конвенцією про захист прав людини гарантоване право бути допитаним у справі, у якій висуваються обвинувачення. Печерським районним судом вже неодноразово ці гарантії порушувалися та моєму клієнту безпідставно відмовлялося у наданні у судових процесах показань, без яких неможливо об’єктивно встановити істину», — наголосив Сердюк.

Він також зазначив, що захист вимагає визнання протиправним позбавлення Печерським райсудом Януковича права на правосуддя та права надати суду показання.

«Ми подали позов 28 грудня 2016 року і сподіваємося, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва суд буде зобов’язаний виконати вимоги та допитати Віктора Януковича особисто», — сказав адвокат.

Раніше захисту Януковича відмовили відвести суддю у справі про держзраду.

26 грудня Печерський суд Києва відмовив у відеодопиті колишньому президенту України Віктору Януковичу у справі про «державну зраду».

Також повідомлялося, що адвокат Януковича заявляє про порушення прав екс-президента на захист.

Поділитись: