Вчора, 5 липня, сплив термін дії 5-річної заборони окупаційної влади на в’їзд в анексований Крим голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Про це Чубаров написав у Facebook.

Він пригадав, що коли 5 липня 2014-го повертався на півострів з виїзного засідання Меджлісу на Херсонщині, російські силовики заборонили йому в’їзд на п’ять років. На адмінмежі з півостровом Чубарова зустрічала тодішня так звана «прокурорка Криму» Наталія Поклонська. Вона зачитала йому попередження «про неприпустимість екстремістської діяльності», після чого російські прикордонники вручили Чубарову повідомлення про заборону на в’їзд на територію Росії та в анексований Крим на 5 років.

«Сьогодні закінчується п’ятирічна «заборона» органів Росії, країни-окупанта на мій в’їзд до Криму ... Здавалося б, можна поїхати додому, обійняти маму, близьких ... Але і тут російські окупанти вже підготувалися, заочно засудивши до арешту за нібито вчинення мною деяких «злочинів проти основ конституційного ладу і безпеки Російської держави», — написав Чубаров.

У травні 2015 року Поклонська заявляла, що чекає у Криму на повернення Чубарова, адже ФСБ Росії відкрила проти Чубарова кримінальну справу за «заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

Нагадаємо, Чубаров іде до парламенту за списком партії «Сила і честь» Ігоря Смешка. У нинішньому складі Верховної ради Чубаров входить до фракції БПП.

Нагадаємо, дочасні вибори у Верховну Раду відбудуться 21 липня.

Поділитись: