Закликав змінити межі території України: судитимуть ексдепутата Святаша — ОГП

Колишній народний депутат України Дмитро Святаш
Колишній народний депутат України Дмитро Святаш Facebook / Дмитро Святаш

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього народного депутата України Дмитра Святаша. Його, зокрема, судитимуть за фінансове шахрайство та заклики до зміни меж території України.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

Правоохоронці не називають імені колишнього народного депутата, однак наші джерела в правоохоронних органах підтвердили, що йдеться про Дмитра Святаша.

За даними слідства, ексдепутат використовував свою політичну посаду для керування однією з найбільших в Україні бізнес-структур із продажу транспортних засобів.

Так, оскільки він був кінцевим власником групи підприємств із понад 90 юридичних осіб, Святаш отримав від банку кредитну лінію в сумі 50 мільйонів доларів.

Для повернення кредитних коштів обвинувачений передав у заставу банку близько 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права. Проте після настання терміну повернення коштів він використав свідомо підроблені документи.

Крім цього, він переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва. Так він звільнив це майно з-під обмежень.

Правоохоронці провели експертизу та підтвердили, що такі дії Святаша призвели до збитків на суму 1,1 мільярда гривень. У 2019 році після оголошення у розшук ексдепутат почав переховуватися на території рф.

У серпні 2022 року, після окупації частини території країни військами рф, Святаш на своїй сторінці в соцмережі закликав до змін територіальної цілісності України, колабораційної діяльності та співпраці з окупаційною владою.

Правоохоронці арештували майно та активи ексдепутата на суму понад 600 мільйонів гривень, і передали їх в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Що відомо про Дмитра Святаша?

За даними руху ЧЕСНО, у 2004 році на виборах президента України Дмитро Святаш був довіреною особою кандидата Віктора Януковича. Із 2005 до 2014 року він був членом «Партії регіонів».

Під час свої роботи на посаді депутата від «Партії регіонів» він, зокрема, голосував за «мовний» закон, що розширював вживання російської мови, а також підтримав диктаторські закони 16 січня 2014 року.

У 2015 році приєднався до депутатської групи «Партія “Відродження”», а у 2019 Святаш балотувався кандидатом у народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя», але не пройшов до парламенту.

Того ж року його оголосили в розшук у справі про шахрайство та підробку документів.

У 2022 році Служба безпеки України повідомила Святашу про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та оголосила його в розшук. У 2023 році правоохоронці оголосили нову підозру Дмитру Святашу в державній зраді.

Колишній народний депутат Мустафа Найєм заявляв, що росія планувала призначити Святаша так званим керівником Харкова після окупації міста.