Закон про трансплантацію органів та Національна служба здоров’я. Про це та інше поговоримо в у програмі Реформа, дивіться ефір програми на Громадському сьогодні о 21:10.

Закон про трансплантацію органів та Національна служба здоров’я. Про це та інше поговоримо в у програмі Реформа, дивіться ефір програми на Громадському сьогодні о 21:10.

17 травня депутати Верховної Ради у другому читанні та в цілому ухвалили закон про трансплантацію органів. Він має реанімувати систему пересадки органів, оскільки сьогодні в цій сфері Україна одна з найгірших у світі.

Вітчизняні спеціалісти роблять близько 130 операцій на рік — це 3 пересадки на 1 мільйон населення. Із них трансплантація органів від трупного донора — це одиничні випадки.

Що змінює для трансплантації органів ухвалений народними депутатами закон? Чи вдасться Міністерству охорони здоров’я побудувати ефективну систему пересадки органів?

Про це пояснить заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський і лікар-трансплантолог, директор Запорізького обласного центру хірургії і міжобласного центру трансплантації Олександр Никоненко.

Крім того, сьогодні два місяці як Олег Петренко очолив Національну службу здоров’я, структуру, завдання якої оплачувати вартість медичних послуг і контролювати їх якість. Бо медицина, як відомо, в Україні безкоштовна.

Громадське поговорило з керівником НСЗУ про те чи готова служба з 1 липня виплачувати медикам кошти за кожного підписаного пацієнта на первинці та коли принцип «гроші ходять за пацієнтом» запрацює в спеціалізованих лікарнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватиме трансплантація в Україні

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться: «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»

«Громадське.Світ»«Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile