Війна

Закон про зниклих безвісти: Уряд має визначити порядок виплат родинам зниклих

13 липня, 2018 16:18
Війна/Закон про зниклих безвісти: Уряд має визначити порядок виплат родинам зниклих
Зберегти
Вигляд
Уряд України має визначити порядок виплати фінансової допомоги родинам зниклих безвісти у межах ухваленого 12 липня закону про правовий статус зниклих безвісти.

Уряд України має визначити порядок виплати фінансової допомоги родинам зниклих безвісти у межах ухваленого 12 липня закону про правовий статус зниклих безвісти.

Про це Громадському повідомила народна депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Марія Іонова.

За її словами, Кабінет міністрів має призначити комісію, яка визначатиме обсяг грошової допомоги для кожної родини.

«Є база, яку виконавча влада має прорахувати, визначити, взяти міжнародну практику і всі ці фінансові механізми застосувати, щоб дійсно родина, там де був годувальник — це одна історія, там, де був пенсіонер або пенсіонерка — там інша історія. В залежності від віку, статусу, де людина працювала вони визначать всі механізми. Головне, що всю міжнародну практику вже на законодавчому рівні закріпили», — зазначила вона.

12 липня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроект «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Ухвалений законопроект визначає поняття «особа, яка зникла безвісти» в контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких людей та надає їм відповідний захист.

Також цей закон забезпечує пошуки людини до тих пір, поки не встановлять її місце перебування чи поховання

Для порівняння, досі людина вважалася померлою, якщо її не знайшли протягом трьох років. І тепер соціальну допомогу родина буде отримувати стільки, скільки зниклого будуть шукати та не визнають померлим. Для розшуку зниклих безвісти осіб у зв'язку з війною на Донбасі планують створити Комісія з питань осіб, зниклих безвісти.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) назвав прийняття закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» позитивним кроком, який дозволить прискорити розшук та ідентифікацію зниклих осіб.

Пов`язані новини
Життя
20 лютого 2019
Уряд затвердив національний план управління відходами до 2030 року
Кабінет міністрів України затвердив національний план управління відходами до 2030-го року. Таке рішення ухвалили на засіданні уряду в середу, 20 лютого, повідомив міністр екології Остап Семерак.За його словами, цей план підтримала делегація Євросоюзу, він є важливим кроком щодо приведення вітчизняного законодавства до європейських норм управління відходами.«Це не просто важливий стратегічний документ, який уперше за всі роки незалежності України визначає як маємо і будемо поводитися з відходами, але й визначає практичні заходи, які дозволять нарешті навести лад у цій сфері» — зазначив Семерак.Він наголосив, що за період до 2030-го року Україна має щорічно виконувати низку таких завдань і практичних заходів, які визначає Нацплан. Згідно з ним передбачено перелік регіональних планів «із точним аналізом ситуації у регіонах та визначенням необхідної кількості інфраструктурних об’єктів, зокрема, сміттєпереробних заводів, ліній тощо».Міністр екології також зауважив, що для того, аби ці регіональні програми працювали, мають бути внесені зміни до національного законодавства, яке регулює сферу управління з відходами.Раніше у Фонді енергоефективності України розробили концепцію енергетичної утилізації сміття, як передбачає створення на основі сміттєвих полігонів об'єктів альтернативної енергетики.Улітку 2018-го року Комунальне підприємство Київської міської держадміністрації «Київкомунсервіс» оголосило конкурс на визначення виконавця послуг з облаштування підприємства з переробки, обробки та захоронення побутових відходів у Києві.
Перевірено
Зберегти