Війна

Закон про зниклих безвісти: Уряд має визначити порядок виплат родинам зниклих

13 липня, 2018 16:18
Війна/Закон про зниклих безвісти: Уряд має визначити порядок виплат родинам зниклих
Зберегти
Вигляд
Уряд України має визначити порядок виплати фінансової допомоги родинам зниклих безвісти у межах ухваленого 12 липня закону про правовий статус зниклих безвісти.

Уряд України має визначити порядок виплати фінансової допомоги родинам зниклих безвісти у межах ухваленого 12 липня закону про правовий статус зниклих безвісти.

Про це Громадському повідомила народна депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Марія Іонова.

За її словами, Кабінет міністрів має призначити комісію, яка визначатиме обсяг грошової допомоги для кожної родини.

«Є база, яку виконавча влада має прорахувати, визначити, взяти міжнародну практику і всі ці фінансові механізми застосувати, щоб дійсно родина, там де був годувальник — це одна історія, там, де був пенсіонер або пенсіонерка — там інша історія. В залежності від віку, статусу, де людина працювала вони визначать всі механізми. Головне, що всю міжнародну практику вже на законодавчому рівні закріпили», — зазначила вона.

12 липня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроект «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Ухвалений законопроект визначає поняття «особа, яка зникла безвісти» в контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких людей та надає їм відповідний захист.

Також цей закон забезпечує пошуки людини до тих пір, поки не встановлять її місце перебування чи поховання

Для порівняння, досі людина вважалася померлою, якщо її не знайшли протягом трьох років. І тепер соціальну допомогу родина буде отримувати стільки, скільки зниклого будуть шукати та не визнають померлим. Для розшуку зниклих безвісти осіб у зв'язку з війною на Донбасі планують створити Комісія з питань осіб, зниклих безвісти.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) назвав прийняття закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» позитивним кроком, який дозволить прискорити розшук та ідентифікацію зниклих осіб.

Пов`язані новини