В законопроекті про нацбезпеку передбачено, що функції Служби безпеки України зведуться виключно до забезпечення національної безпеки.

В законопроекті про нацбезпеку передбачено, що функції Служби безпеки України зведуться виключно до забезпечення національної безпеки.

Про це на засіданні комітету з питань нацбезпеки сказав Іван Вінник, секретар комітету та голова робочої групи з доопрацювання законопроекту.

«Служба безпеки України цим законом почне свою реформу. Профільний закон про СБУ буде змінено відповідно до положень даного закону (про нацбезпеку)», — сказав Вінник.

СБУ, за його словами, займатиметься захистом державних інтересів, контррозвідувальною діяльністю, протидією терористичним актам. В свою чергу, як приклад виходу СБУ за межі своєї компетенції він навів випадки втручання в діяльність бізнесу.

Законопроект про нацбезпеку також прописує розподіл повноважень і компетенцій органів секторів безпеки та оборони, що має підвищити ефективність координації їхньої діяльності, знизити корупційні ризики, обмежити невиправдане дублювання функцій у сфері безпеки.

На засіданні 6 червня комітет нацбезпеки і оборони розглядає доопрацьований законопроект про нацбезпеку для винесення його на голосування в 2 читанні. Разом з тим, на комітеті немає кворуму, оскільки присутні лише 7 його членів.

Раніше президент Порошенко заявив, що в остаточній редакції закону про нацбезпеку буде норма про контроль Ради над СБУ.

Проект закону про національну безпеку України вніс президент Петро Порошенко як невідкладний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект про «Національну безпеку України»: що пропонує змінити президент

Поділитись: