Законопроєкт про перехідний період на Донбасі передбачає вибори лише після повного роззброєння бойовиків — Рєзніков
Законопроєкт про державну політику перехідного періоду передбачає проведення місцевих виборів на окупованих територіях лише після демілітаризації та повного роззброєння бойовиків і населення.
Про це повідомив міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Рєзніков, передає «Інтерфакс-Україна».
«Тут ми закладаємо, що проведення виборів тільки на території, яка безпечна, яка демілітаризована, і найголовніше — роззброєна», — сказав він.
Міністр пояснив, що йдеться не тільки про виведення російських військ та роззброєння бойовиків, а й про роззброєння населення цих територій.
«Якщо населення матиме на руках зброю, то наслідки будь-яких виборів будуть дуже ризикованими… Хорвати займались роззброєнням населення півтора року», — зазначив Рєзніков.
Крім цього, міністр розповів, що у проєкті закону вирішили відмовитися від слова «колаборант», хоча й сам він використовував його у дискусіях.
«Але коли ми почали вивчати міжнародний досвід, зокрема, історичний, то ми побачили, що колаборація (вочевидь, Рєзніков має на увазі колабораціонізм — ред.) має дуже спірне значення і негативну конотацію щодо усіх, і під колаборацію можуть попасти з великою імовірністю нормальні люди, заручники», — пояснив він.
Раніше в Мінреінтеграції заявили про завершення роботи над законопроєктом щодо державної політики перехідного періоду. За словами Рєзнікова, цей проєкт є рамковим, він встановлює «політики та принципи», але водночас вимагатиме окремих профільних законів, як-от закон про вибори, амністію і т. ін.
Позиція незмінна
Головним каменем спотикання у переговорах України з Росією щодо Донбасу є вимога Москви провести вибори на окупованих територіях без контролю Києва над ділянкою російсько-українського кордону на Донбасі.
Тобто у такому випадку ніхто не гарантує виведення російських військ та роззброєння бойовиків. Україна готова провести місцеві вибори на Донбасі лише після отримання контролю над кордоном та демілітаризації окупованих територій, щоб гарантувати там безпеку.
Упродовж уже тривалого часу переговори як у Мінську, так і в «Нормандському форматі» не дають результатів. Намір ухвалити вказаний законопроєкт демонструє, що, вочевидь, українська влада відмовлятися від своїх вимог не планує.
- Поділитися: