Проект закону щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у ЗМІ не є якісним і не має перспективи у Верховній Раді України. Про це в ефірі Громадського заявив Роман Головенко, керівник правових проектів Інституту масової інформації.

Коментуючи законопроект №10139, зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом від Народного фронту Ігорем Лапіним, експерт сказав:

«Перспективи він немає ніякої в парламенті, а криміналізація наклепу… міжнародні організації виступають з критикою такого «явища».

Він пояснив, що у багатьох країнах Європи наклеп криміналізований, але на практиці ці норми майже не застосовується. За його словами, йде боротьба, щоб прибрати ці норми.

«Я не думаю що цей законопроект має якесь майбутнє… це намагання депутатів реагувати на різні речі. Погано, що тут намішано і дифамацію і боротьба з російською агресією... Ми не можемо говорити, що це якісний законопроект, по-перше. По-друге, він очевидно не матиме перспективи. По третє, те що стосується відповідальності за дифамацію, то в нас є цивільно-правова відповідальність», — наголосив Романенко.

Зазначимо, 12 березня народний депутат Ігор Лапін зареєстрував у Верховній Раді проект закону № 10139 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації».

Законопроект пропонує встановити кримінальну відповідальність за поширення недостовірних відомостей у ЗМІ та в інтернеті.

За це передбачено покарання у вигляді штрафу — до 8500 грн або громадські чи виправні роботи. При цьому, відповідальність настає незалежно від того, чи ЗМІ свідомо поширили недостовірну інформацію чи зробили ненавмисну помилку.

Водночас, особа звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені цією статтею, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею спростовано фейкові відомості.

Правозахисна коаліція «За вільний інтернет» наголосила на неприпустимості впровадження кримінальної відповідальності для ЗМІ та інших осіб, які поширюють публічно свої ідеї та інформацію. 

Раніше повідомлялось, що виборчий штаб Петра Порошенка поскаржився в поліцію на фейки від інших кандидатів у президенти.

Поділитись: