УКРАЇНА

Закон про спецконфіскацію може погано вплинути на процес візової лібералізації України з ЄС

УКРАЇНА/Закон про спецконфіскацію може погано вплинути на процес візової лібералізації України з ЄС
Зберегти
Вигляд

Законопроект про спецконфіскацію може мати поганий вплив на процес візової лібералізації між Україною та Євросоюзом.

Про це в ефірі Громадського сказав Євген Пронін, юрист-міжнародник.

«Якщо посилатися на ті думки, які були у представництва ЄС в Україні, то вплив може бути кардинально нехороший, навіть можна сказати більше поганий. Були рекомендації, які були надані представництвом ЄС в Україні, і ці рекомендації повинні були бути покладені до основи цього законопроекту. Не всі вимоги були виконані. Не всі умови були виконані, які були надані представництвом ЄС, які мали бути включені у список, задля того, щоб цей проект закону так званої візової лібералізації був виконаний на 100% і щоб нам були відкриті двері», - сказав Пронін.

Разом з тим, він розповів, що ЄС може погодитися з тим, що Україна не повинна на 100 % виконувати його рекомендації.

«Представники ЄС, коли надають рекомендації іншим країнам, немає 100-відсоткового підтримання всіх рекомендацій. У будь-якому випадку є відступи за рахунок певних внутрішніх моментів, які не можуть знати фахівці ЄС. Потрібно пояснити, що в силу нашого законодавства, котре може кардинально відрізнятися від європейського, ми не можемо виконати ті чи інші умови, тобто не потрібно їх виконувати на 100 %. Якщо ми не можемо виконати їх нормальним чином, то потрібно пояснити, чому ми не можемо цього зробити. Взагалі характер відхилення він кардинальний, але якщо нормально його донести, якщо показати, що це несуміжно з законодавством України, а мине можемо перекроїти все законодавство України, то керівництво ЄС, котре надавало нам такі рекомендації, може з цим погодитися», - сказав Пронін.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти