Законопроєкт щодо УПЦ МП хочуть відправити до Венеційської комісії. Депутати заявляють про порушення прав людини — LB.ua
Деякі депутати Верховної Ради хочуть відправити до Венеційської комісії затверджений у першому читанні законопроєкт про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов'язані з росією. Нині триває збір підписів до спікера парламенту Руслана Стефанчука.
Про це пише LB.ua із посиланням на власні джерела.
У документі, яке отримало видання, акцентується на нібито порушенні прав людини та переслідуванні громадян за релігійною ознакою. Як кажуть співрозмовники LB.ua, у такий спосіб ініціатори сподіваються зірвати подальше просування законопроєкту.
За інформацією видання, спочатку один із керівників «Слуги народу» напряму звернувся до спікера Стефанчука з відповідним проханням. Однак той відмовився, тому в Раді почали збір підписів.
Звернення вже підписали щонайменше 46 народних депутатів. Серед них — члени «Слуги народу» Андрій Мотовиловець, Данило Гетманцев, Максим Бужанський та Євген Брагар, а також колишні представники нині забороненої ОПЗЖ Григорій Суркіс, Сергій Льовочкін та Юрій Бойко.
Більшість із підписантів не голосували за ухвалення закону в першому читанні, зазначає видання.
Зауважимо, що Венеційська комісія є дорадчим органом Ради Європи з питань конституційного права. Комісія надає висновки про відповідність законопроєктів європейським стандартам та цінностям.
Що відомо про законопроєкт?
У січні Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов’язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Законопроєкт підготували за рішенням Ради національної безпеки та оборони. РНБО просило президента Володимира Зеленського розглянути діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії рф проти України. Причина — недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів.
У жовтні народні депутати в першому читанні підтримали законопроєкт.
В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення РНБО назвали «розмаїтим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».
Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко заявив нам, що рішення про заборону УПЦ МП може бути введене тільки після того, як буде надана церковно-канонічна оцінка зв'язку УПЦ МП із центром у Москві.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук після зустрічі з церковниками повідомив, що Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій висловила свою підтримку законопроєкту. Утім УПЦ МП, настоятель якої — митрополит Онуфрій — також входить до Ради Церков, заявила про маніпуляції підсумків зустрічі.
- Поділитися: