У поєдинку Національної хокейної ліги (НХЛ) 42-річний заливальник льоду, який ніколи не був професійним гравцем, замінив воротаря команди «Кароліна Харрікейнз» й допоміг їй перемогти.

В НХЛ кожна з команд має по два воротарі й дуже рідко трапляється, що обидва вони не можуть грати. Але саме так сталося з «Кароліною» у матчі з «Торонто Мейпл Ліфс» — на початку гри основний голкіпер команди Джеймс Реймер отримав травму, коли зіштовхнувся з партнером, а через 20 хвилин запасний голкіпер Петр Мразек зіштовхнувся із суперником і не зміг далі грати.

У такому випадку в НХЛ є правило, за яким у ворота має стати «екстрений воротар» — він не є гравцем жодної команди і перебуває на матчі, аби зіграти за ту команду, в якої не залишилось гравців на воротах. Такі воротарі не є професійними гравцями, зазвичай це аматори з невеликим досвідом юніорських ігор.

На цьому матчі таким голкіпером був 42-річний Дейв Ейрс, який працює водієм «замбоні» — машини, яка заливає лід на каток арени. Востаннє він грав у любительській лізі у 2015 році. Шансів на професійний спорт у нього не було, бо 15 років тому йому трансплантували нирку.

Коли у «Харрікейнз» не залишилось воротарів, Ейрс підписав з командою контракт на одну гру й отримав за це 500 доларів.

У підсумку він зіграв приблизно пів матчу — у другому періоді він помітно нервував і пропустив дві шайби. Однак у третьому періоді він зібрався та відбив 7 кидків з 7, що дозволило «Кароліні» здобути перемогу з рахунком 6:3 (Ейрс став у ворота за рахунку 3:1).

Низка експертів та журналістів зазначають, що «Торонто» не могло грати у піддавки, бо команда не гарантувала собі вихід у плей-офф, тому їй необхідно набирати очки.

Після матчу головний тренер «Кароліни» Род Брінд’Армор емоційно сказав, що враження від цієї гри у нього залишаться назавжди.

Дейв Ейрс став справжньою зіркою НХЛ, гру якої прокоментувала велика кількість людей. Зокрема губернатор Північної Кароліни Рой Купер заявив про готовність зробити воротаря почесним громадянином штату.

Сама «Кароліна» скористалася нагодою, аби просувати свою екіпіровку й запустила у продаж форму з прізвищем Ейрса.

Поділитись: