Заступник голови уряду Російської Федерації Сергій Приходько, який відповідає за міжнародну політику, проводив перемовини з олігархом Олегом Дерипаскою, а також отримував через нього приватну інформацію про перебіг президентських виборів в США у 2016 році.

Заступник голови уряду Російської Федерації Сергій Приходько, який відповідає за міжнародну політику, проводив перемовини з олігархом Олегом Дерипаскою, а також отримував через нього приватну інформацію про перебіг президентських виборів у США в 2016 році.

Такий висновок зробив російський опозиційний політик Олексій Навальний у своєму розслідуванні.

Команда Фонду боротьби з корупцією (ФБК), який очолює Навальний, перевірила дівчат, які у 2017 році проводили акції у ніжній білизні біля штабів політика. В Instagram однієї з них, яку звати Настя Рибка, ФБК знайшов багато особистих фотографій з російськім олігархом Олегом Дерипаскою на яхті. Окрім цього в Instagram було відео, де Дерипаска розмовляв з Рибкою та невідомим чоловіком.  «У нас з Америкою погані відносини. Чому? Тому, що за них відповідає подружка Сергія Едуардовича, — Нуланд, так називається», — говорить Дерипаска своєму співрозмовнику.

Навальний з’ясував, що співрозмовником був Сергій Приходько, його також видно на відео. Приходько наприкінці 1990-х працював заступником керівника адміністрації президента, потім був радником Бориса Єльцина, Путіна, та Дмитра Медведєва, коли він був президентом РФ. Навальний називає Приходько найбільш впливовим російським політиком у сфері міжнародних відносин.

На думку Навального, це відео, а також інформація з книги, яку написала Анастасія Рибка про цю подорож на яхті, доводить, що Приходько був посередником між Путіним та головою виборчого штабу Трампа Полом Манафортом. Манафорт ніби-то проводив таємні брифінги для Дерипаски, який потім передавав цю інформацію Приходьку.

Навальний наголошує, що спільний відпочинок чиновника та олігарха на яхті — це хабар. Він опублікував дані про майно Приходька — чиновник має будинок, площею 1500 кв.м., а також дві квартири в елітних районах Москви. При цьому Приходько завжди працював на держслужбі та не має власного бізнесу.

30 січня 2018 року Держдепартамент США опублікував так звану «кремлівську доповідь» — список близьких до Путіна бізнесменів та олігархів. У нього також увійшов Дерипаска.

16 травня 2017 року Дерипаска подав позов проти до суду Вашингтона проти агентства Associated Press. Приводом для позову став матеріал АР про зв'язки Дерипаски з колишнім главою передвиборного штабу президента Дональда Трампа Полом Манафортом.

Поділитись: