голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль
Фото: УНІАН
Замість закарпатського міста Берегове угорські паспорти українцям тепер видають в угорському місті Кішварда. Про це заявив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль журналістам 12 листопада.

На запитання журналіста про ситуацію із видачею паспортів у Береговому Москаль відповів, що «нічого не змінилося».

«Нічого не змінилося. Ну, перенесли видачу в сусіднє угорське місто Кішварда. Люди сіли на електричку, яка йде 7 хвилин, і вони вже у Кішварді і там приймають (громадянство — ред.)», — сказав голова ОДА.

Він також зазначив, що видача угорських паспортів українцям ніяким чином не впливає на «економіку та регіон».

Москаль додав, що «якщо ми йдемо в Європу, то Європа без кордонів. Що дає подвійне громадянство, якщо в нас буде єдине. На кожному паспорті Європейського союзу не пишеться спочатку країна, пишеться «Європейський союз».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

19 вересня ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він мав покинути територію України упродовж 72 годин.

Поділитись: