Серед людей на Донбасі є більш виражена потреба права й справедливості, ніж на Західній Україні. Про це свідчать результати дослідження Центру інформації про права людини, розповів експерт Центру Володимир Яворський в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Є багато міфів, наприклад, про те, що Донбас не є демократичним і він погано розуміє права людини. Це – абсолютні міфи, які розвінчує наше дослідження. На Донбасі, наприклад, краще ставлення до поліції, є більше сприйняття правових методів, є несприйняття самосуду як засобу вирішення проблеми. Якщо загалом по Україні 15% населення, яке сприймає самосуд як єдиний можливий спосіб захисту, то на Донбасі таких людей менше 2%. Люди дуже добре побачили, що таке самоуправство і що таке свавілля. Вони хочуть більше права й справедливості в своєму житті», — розповів Яворський.

«Такий запит на Західній Україні значно менший. Там люди, захищаючи свої права, насамперед, шукають знайомих. Це квазікорупційні способи вирішення проблеми», — додав він.

Дослідження проводили на підконтрольних уряду територіях, частина з них була звільна з-під окупації.

Також на сьогодні серед українців є три ключові цінності — свобода, справедливість та безпека.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як добре ви знаєте свої права (ТЕСТ)

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Права людини понад усе? Праворадикали зірвали Марш пам'яті трансгендерних людей(ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: